Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2018, 00:00

Ako okupácia pomohla stvoriť Jágra

Stále živá pripomienka invázie. Číslo 68. A prečo si Jaromír Jágr na prilbu lepil písmená DA?

Ako okupácia pomohla stvoriť Jágra
Zdroj: TASR

Pre kanadských a amerických protivníkov, nie práve najzdatnejších v zemepise a politike, býval Jaromír Jágr v 90. rokoch prišelec z východnej Európy. Zlodej práce. Komunista.

Pri zápasoch NHL si od nich vypočul toľko nadávok! V zámorských arénach práve „frčala“ urážka „Fucking Commie“. Súperi netušili, ako sa mýlia v názoroch vlasatej kométy z Kladna. Nechápali, prečo nosí na chrbte číslo 68, a považovali ho len za ďalšiu výstrednosť.

„Pre nich som bol komunista rovnako ako Rusi,“ tvrdil Jágr na jeseň 2004 v rozhovore pre MF DNES. Práve sa chystal na svoj prvý angažmán v Omsku a pôvod šesťdesiatosmičky na jeho drese opäť priťahoval pozornosť.

Pripomienka vojenskej invázie, ktorá v auguste 1968 v Českos

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.