Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 00:00

Veľká láska v Miláne pokračuje

AC Miláno a Paolo Maldini – aj toto obnovené spojenie má taliansky veľkoklub vrátiť medzi futbalovú špičku.

Veľká láska v Miláne pokračuje
Zdroj: TASR

Keď 6. augusta na tlačovej konferencii v zaplnenej sále vedenie AC Miláno predstavovalo Paola Maldiniho ako svojho nového člena, na digitálnej tabuli za nimi bolo vedľa Maldiniho portrétu napísané: „Paolo, the homecoming“ (Paolo, návrat domov). Spojenie AC Milána a legendárneho Maldiniho znova žije. Čerstvého päťdesiatnika rossoneri získali do pozície riaditeľa pre strategický rozvoj, pričom by mal úzko spolupracovať so šéfom športového úseku Leonardom.


Obaja majú pomôcť vzkriesiť vädnúcu slávu talianskeho gigantu, ktorý na triumf v domácej lige či európskom pohári čaká už ôsmy, respektíve dvanásty rok. To je pre slávny celok predlhé obdobie.
„Vďaka svojmu nadaniu, lojalite a vodcovským schopnostiam je Paolo žijúcou legendou našej histórie. Tieto kvality budú hrať zásadnú úlohu v tom, aby sme dostali Miláno tam, kde si zaslúži byť,“ uviedol nový predseda AC Paolo Scaroni.


Klub má v génoch
Až románový vzťah mena Maldini a červeno-čiernych farieb milánskeho klubu vznikol už dávno pred Paolovým narodením. V roku 1954 zaň začal hrať jeho otec Cesare a strávil v ňom dvanásť sezón. Paolo potom pokračoval v jeho stopách a AC Milánu dokonca zasvätil celú svoju dlhú kariéru – 25 sezón, celkovo 902 zápasov, z nich takmer polovicu s kapitánsku páskou na ruke. Ako tínedžer pritom zaryto fanúšikoval veľkému rivalovi Juventusu. „Keď budem hrať dobre, možno ma Juventus kúpi,“ sníval. Ako dlhoročná opora AC však dokonale obrátil: „Stratil by som sám seba, keby som prestúpil,“ vysvetľoval neskôr svoju nevídanú vernosť.


Elegantný zadák, zvyknutý hrávať na ľavej strane obrany, sedemkrát vyhral taliansku ligu a hneď päťkrát zdvihol na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.