Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 00:00

Tenisové eso Lendl je späť

Pomer síl v tenisovej špičke ovplyvní ťah Alexandra Zvereva. Už na US Open ho povedie Ivan Lendl.

Tenisové eso Lendl je späť
Zdroj: TASR

Než za nemalý peniaz najal ako kouča Ivana Lendla, bol Andy Murray považovaný za večného princa najslávnejších tenisových podujatí. Grandslamové poháre zbierali a v záverečných kolách ho spoľahlivo porážali králi Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič. Že sa v niektorých ohľadoch párať neoplatí, spoznal škótsky bojovník vďaka ostravskému rodákovi a americkému občanovi sídliacemu v Connecticute a na Floride. Vložený majland – najmenej milión dolárov ročne plus prémiové milióny v prípade dosiahnutia veľkých úspechov – sa mu štedro vrátil. Medzi rokmi 2012 a 2017 s ním strávil v dvoch časových úsekoch celkovo niečo vyše troch sezón a s jeho prispením získal úžasnú kolekciu trofejí. Dva wimbledonské tituly, jeden z US Open a z Finále ATP, dve zlaté olympijské medaily. Navyše sa predvlani stal svetovou jednotkou. Predtým obávaný macher prezývaný Ivan Hrozný, ktorý ničil sokov na okruhu riadeným forhendom, dokonalou fyzičkou a ochromujúcim sebavedomím, pri prvom trénerskom angažmáne spôsobil v špičke logické otrasy.

Niečo podobné možno očakávať aj teraz, keď krátko pred štartom US Open prijal ponuku od Alexandra Zvereva, nemeckého mladíka s ruskými predkami. Kombinácia bohatých hráčskych skúseností, prísnosti a náročnosti, vysokého IQ a analytických schopností z 58-ročného Lendla robí o dosť viac než kouča. Práve jeho prínos môže tenisového princa postrčiť až ku korunovácii. „N

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.