Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 00:00

Japonské deti valcujú svet

Mladí hráči z ázijských ostrov porážajú svetovú špičku, neodolajú im ani čínski majstri.

Japonské deti valcujú svet
Zdroj: ITTF

Tínedžer svetovou hviezdou? Medzi japonskými stolnými tenistami je to bežný úkaz. Reprezentanti ázijskej ostrovnej krajiny v posledných rokoch zaznamenali enormný výkonnostný rast a pomaly sa približujú aj k suverénnym vládcom z Číny. Väčšina ich najlepších hráčov a hráčok pritom neprekročila vek 20 rokov.

Keď Mima Itová a Miu Hiranová pred štyrmi rokmi zvíťazili na German Open vo štvorhre, mali 13 rokov. Tomokazu Harimoto sa zase minuloročným triumfom na Czech Open stal v 14 rokoch a 61 dňoch najmladším víťazom turnaja World Tour v histórii. V elitnej stovke svetového rebríčka žien nájdeme bielu vlajku s červeným kruhom uprostred pri sedemnástich menách. A ich vekový priemer? 19,4 roka.

Porážajú čínskych majstrov
„Na veku nezáleží, musíš hrať a bojovať proti každému,“ hlása Harimoto. „Na olympijských hrách v Tokiu chcem vyhrať zlatú medailu vo dvojhre i v družstvách, ale viem, že musím tvrdo trénovať a bojovať, aby som túto slávu získal,“ uvedomuje si. Práve on je stelesnením nastupujúcej japonskej generácie. V 15 rokoch sa už vyšplhal na šieste miesto svetového rebríčka, vyhral dva turnaje seriálu World Tour, na tom poslednom sa pred jeho umením sklonili aj poslední dva olympijskí víťa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.