Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2018, 15:00

VIDEO: Diváci žasli, súper onemel. Génius Federer vytiahol netradičný víťazný úder

Roger Federer predviedol na US Open svoju genialitu. Fanúšikovia žasli nad tým, ako si poradil v ťažkej situácii.

Roger Federer
Zdroj: USA Today

Originálnym a skvelo prevedeným víťazným úderom prekvapil súpera aj divákov. Fenomenálny Roger Federer v treťom kole US Open zahral famózny úder okolo siete a zaskočený austrálsky tenista Nick Kyrgios len zostal stáť s otvorenými ústami.

Stav zápasu bol 6:4, 6:1 a 3: 3 pre Federera. Na podaní bol Kyrgios, ktorý sa úporne snažil servis udržať a mal výhodu. Do lopty sa tvrdo oprel a po Švajčiarovom returne za sieť zahral vydarený úder von z kurtu, ktorý sa javil ako víťazný.

36-ročný Federer však zašprintoval a pár centimetrov nad zemou poslal loptičku okolo stĺpika siete na súperovu stranu. Zaskočený Austrálčan sa len bezmocne prizeral.

Obecenstvo sa bavilo. Niektorí fanúšikovia žasli nad tým, ako si Švajčiar poradil v ťažkej situácii poradil, niektorí nevedeli, či bude úder uznaný ako dobrý. Pravidlá však originálny variant umožňujú.

Pasáž pre tento prípad znie: Loptička je uznaná ako dobrá, keď je vrátená mimo stĺpikov, či už nad alebo pod úrovňou siete, aj keď sa dotkne stĺpika s tým, že dopadne do správneho poľa. (Zdroj: Český tenisový zväz).

Kyrgios sa z celej situácie oklepal a podanie udržal, set však následne prehral 5:7. Víťaz Federer pripravil divákom originálny zážitok a zase sa o niečo priblížil k splneniu svojho želania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.