Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Kauza Ledecká. V spore ide o milióny

Zväz chce dvojnásobnej olympijskej víťazke pridať na prípravu 800-tisíc českých korún. Vyhrážanie sa neprihlásením na preteky odmieta.

Kauza Ledecká. V spore ide o milióny
Zdroj: TASR

Výkonný výbor českého zväzu lyžiarov na mimoriadnom zasadnutí rozhodol, že garantovanú sumu na prípravu dvojnásobnej olympijskej víťazky – lyžiarky a snoubordistky Ester Ledeckej – zvýši o 800-tisíc korún. Celkovo by tak mala v nasledujúcej sezóne od zväzu dostať takmer štyri milióny. Agentúra Sport Invest, ktorá hviezdu zimných športov zastupuje, však tvrdí, že zväz nechápe základný problém okolo reprezentačnej zmluvy. Tá je pritom kameňom úrazu celého sporu podobne, ako v minulosti museli riešiť aj naše lyžiarky Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová. Podľa Sport Investu funkcionári zväzu klamú a prekrucujú fakty.

Zväz sa bráni
Celý spor odštartoval začiatkom týždňa tým, že český zväz mal podpis reprezentačnej zmluvy podmieniť hrozbou o zastavení financovania a zablokovaním prihlásenia na preteky. „Žiadne zakazovanie pretekanie nie je na programe dňa,“ rezolútne vyhlásil prezident zväzu Lukáš Sobotka. Podľa neho Ledeckú prihlasujú na preteky rovnako ako každého iného reprezentanta. „Dostali sme prihlášku na preteky v Čile, takže ju prihlásime. Nikdy to nebolo žiadne naše ultimátum,“ uviedol predseda úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek. Sport Invest však trvá na tom, že sa zväz k Ledeckej správal ultimatívne. „Sme pripravení dokázať, že Ester Ledecká sa stala obeťou vyhrážok na zastavenie financovania jej prípravy a neprihlasovaním na preteky, ak nepodpíše reprezentačnú zmluvu do 31. augusta 2018,“ uviedla agentúra v reakcii na vystúpenie zv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.