Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 00:00

Najprv Taliansko, potom Európa. Ronaldo pomôže

Tušíte, ako sa zrodil jeden z najväčších prestupov futbalovej histórie?

Najprv Taliansko, potom Európa. Ronaldo pomôže
Zdroj: TASR

Jar je v rozkvete a v turínskej rezidencii Pavla Nedvěda vonia káva, nad ktorou šéfovia Juventusu premýšľajú: „Skúsime to, alebo to zabalíme? Nie je to príliš bláznivý nápad?“ Klubový šéf Agnelli váha, musel by investovať gigantický balík peňazí. Športový riaditeľ Paratico je nadšený, veď jemu to predsa napadlo. Pán domáci, ktorý je zároveň v Juventuse viceprezidentom, premýšľa: „Získať Ronalda z Realu Madrid? To by bol majstrovský ťah.“

A ďalej to bolo ako?

Keď sme u nás skončili, napísal som prezidentovi: Urobíme historickú vec. Nielen pre Juventus, ale pre celý taliansky futbal. Pomôžeme mu, aby sa vrátil na pozície, v ktorých bol na začiatku 90. rokov.

Takže ste šéfa Agnelliho núkali?

To sa musí. Ten nápad do mňa nalial strašne veľký elán. Vyhrali sme sedem talianskych titulov za sebou, štyrikrát v rade získali double, ale teraz sme mali možnosť posunúť sa. Vďaka Ronaldovi. Vedeli sme, že Real Madrid znížil jeho výstupnú klauzulu na sto miliónov eur, tak sme to skúsili.


Prezident bol za?

Hlavne na ňom záležalo. A úprimne, nepotreboval veľa času, aby si premyslel, či to zvládneme. Pritom z ekonomického hľadiska to bola mimoriadne náročná operácia.

Ronaldo je suverénne najlepšie zarábajúcim hráčom Talianska. Štvorročná zmluva mu prinesie vyše miliardy eur. Nemôže to robiť problém v kabíne?

Určite nie, pretože všetci uznávame Ronaldove kvality. Päť Zlatých lôpt nezískate len tak. On je symbol.

Aj zo spoločenského hľadiska?

Presne tak. Pre Juventus je to obrovská česť. Efekt sa prejavil hneď. Juventus bol vždy pojem, ale s Cristianom sme úplne niekde inde. Tá zmena sa ani opísať nedá. Máme ho pri sebe a chceme si to užiť.

Neprekáža, že Ronaldo začal tromi ligovými zápasmi bez gólu?

To je celkom srandovné, že si čítam kritiku. Nedal gól? No a?! Ja vidím, koľko práce robí pri tréningu, ako maká pri zápasoch. On len potrebuje zistiť, ako sa hrá v Taliansku. Kvôli prepracovanej taktike je tam historicky ťažšie dávať góly. Všade ho zdvojujú, ztrojujú????, skáču do striel, ťahajú za dres, za ruky. Séria A je úplne iná súťaž ako ostatné. Nehovorím ťažšia, nehovorím ľahšia, ale iná.

Nie je vám Ronalda trochu ľúto?

Nie je, pretože je len otázkou

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.