Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2018, 00:00

Williamsová skazila oslavu Japonke

Naomi Osaková sa stala senzačnou víťazkou grandslamového turnaja US Open. Jej úspech zatienil skrat Američanky.

Zdroj: Reuters

Obe hráčky mali po zápase v očiach slzy. U víťazky boli príčinou plaču dojatie a rozpaky, u porazenej sklamanie a rozhorčenie. Finále ženskej dvojhry na tenisovom US Open ponúklo veľmi emotívny súboj, z ktorého prekvapivo vyšla víťazne 20-ročná Naomi Osaková. 19. hráčka tenisového rebríčka porazila po setoch 6:2 a 6:4 domácu Američanku Serenu Williamsovú a vybojovala svoj vôbec prvý grandslamový titul v kariére. Viac ako o mladej Japonke sa však po stretnutí hovorilo o správaní legendárnej 23-násobnej grandslamovej víťazky Williamsovej, ktorá v druhom sete neovládla svoje emócie a na mnohonásobnú šampiónku predviedla nepochopiteľné divadlo.

Dva tresty v sete
Williamsovej sa v súboji o siedmu trofej z US Open nedarilo. Robila jednu chybu za druhou, ľahko stratila úvodný set a v závere toho druhého nedokázala zvládnuť svoju temperamentnú povahu. Po tom, čo v druhom dejstve zabrala, v osem minút trvajúcom geme využila štvrtý brejkbal a odskočila do vedenia 3:1, sa zdalo, že môže nepriaznivý vývoj stretnutia otočiť. Domáce publikum jasalo, hnalo svoju favoritku vpred. Lenže p