Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2018, 00:00

Williamsová skazila oslavu Japonke

Naomi Osaková sa stala senzačnou víťazkou grandslamového turnaja US Open. Jej úspech zatienil skrat Američanky.

Naomi Osaková bola pri oslave životného triumfu v rozpakoch. Emócie naopak. Víťazka plakala, neúspešná sa usmievala.
Zdroj: Reuters

Obe hráčky mali po zápase v očiach slzy. U víťazky boli príčinou plaču dojatie a rozpaky, u porazenej sklamanie a rozhorčenie. Finále ženskej dvojhry na tenisovom US Open ponúklo veľmi emotívny súboj, z ktorého prekvapivo vyšla víťazne 20-ročná Naomi Osaková. 19. hráčka tenisového rebríčka porazila po setoch 6:2 a 6:4 domácu Američanku Serenu Williamsovú a vybojovala svoj vôbec prvý grandslamový titul v kariére. Viac ako o mladej Japonke sa však po stretnutí hovorilo o správaní legendárnej 23-násobnej grandslamovej víťazky Williamsovej, ktorá v druhom sete neovládla svoje emócie a na mnohonásobnú šampiónku predviedla nepochopiteľné divadlo.

Dva tresty v sete
Williamsovej sa v súboji o siedmu trofej z US Open nedarilo. Robila jednu chybu za druhou, ľahko stratila úvodný set a v závere toho druhého nedokázala zvládnuť svoju temperamentnú povahu. Po tom, čo v druhom dejstve zabrala, v osem minút trvajúcom geme využila štvrtý brejkbal a odskočila do vedenia 3:1, sa zdalo, že môže nepriaznivý vývoj stretnutia otočiť. Domáce publikum jasalo, hnalo svoju favoritku vpred. Lenže podpora od amerických divákov akoby mala na Williamsovú opačný účinok. Následne totiž Williamsová pri vlastnom podaní urobila dve dvojchyby, prišla o výhodný stav a od hnevu rozmlátila raketu o zem. Za svoje správanie dostala trestný bod. „To je neuveriteľné. Za to malo byť najprv varovanie,“ rozčuľovala sa tenistka na rozhodcu. „V živote som nepodvádzala a dlh