Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 00:00

Ruch okolo Williamsovej neutícha

Doteraz ho poznali len naozajstní znalci karikatúr. V nedeľu sa však austrálsky kresliar Mark Knight dostal do centra záujmu. Kvôli tomu, že si vystrelil zo zúriacej Sereny Williamsovej.

Ruch okolo Williamsovej neutícha
Zdroj: TASR

Rasizmus a sexizmus, alebo len obyčajná satira? Touto otázkou sa už pár dní zaoberajú čitatelia, ku ktorým sa dostal obrázok karikaturistu Marka Knighta, ktorý pracuje pre austrálsky denník The Herald Sun. Rozhodol sa totiž vyobraziť zúriacu Serenu Williamsovú, ktorá od zlosti šliape po svojej rakete, zatiaľ čo rozhodca sa pýta jej súperky: „Nemôžete ju proste nechať vyhrať?“ Aj keď je spomínaná súperka blondínka, takže rozhodne nejde o súperku z finále US Open Naomi Osakovú, a ani rozhodca nie je podobný Carlosovi Ramosovi, ktorý spomínaný zápas riadil, je zrejmé, že Knight na tento duel odkazoval. A to preto, že Williamsová v sobotňajšom finále podobným spôsobom zúrila, keď jej spomínaný rozhodca udelil trestný fiftín, neskôr aj trestný gem a Američanka pred domácim publikom nakoniec prehrala.

Vedľa rozšliapanej rakety leží navyše cumlík, čím Knight reaguje na slová Williamsovej, že je matkou, a preto by nikdy nepodvádzala. Táto fotografia sa vzápätí rozšírila vďaka sociálnym sieťam po celom svete a stala sa okamžite hitom. Získala si totiž veľké množstvo priaznivcov, ale aj odporcov, ktorým sa nepáči, pretože v nej vidia rasistické stereotypy. Prípadne prvky sexizmu. Azda najznámejšou kritičkou sa stala autorka populárnych kníh o Harrym Potterovi Joanne Rowlingová, ktorá obľúbenému austrálskemu karikaturistovi vyčíta, že Williamsovú stvárnil stereo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.