Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 00:00

Zvíťazil a rozplakal sa. Kvôli mŕtvemu synovi

Sú víťazstvá mocne presahujúce hranice športu. To, ktoré v stredu vybojoval na Vuelte tridsaťjedenročný kanadský cyklista Michael Woods, práve takéto bolo.

Zvíťazil a rozplakal sa. Kvôli mŕtvemu synovi
Zdroj: TASR

V hustej hmle a na šialenom stúpaní preťal cieľ ako prvý a rozplakal sa, keď sa snažil hovoriť. Neronil len slzy šťastia, ale aj bolesti. „Pred dvoma mesiacmi sme s manželkou stratili syna,“ zveril sa Michael Woods a hlas sa mu lámal. „Boli sme takí nadšení, že ho privedieme na svet. Narodil sa mŕtvy. Volal sa Hunter. O mesiac skôr manželke zomrel aj otec. Prežili sme strašný rok.“ To víťazstvo bolo pre nich. Pre syna i pre manželku. Prvé profesionálne víťazstvo podivuhodnej kariéry.

Bicykle kradol otcovi

V detstve chcel byť Michael Woods slávnym hokejistom, pokiaľ možno ľavým krídlom Toronto Maple Leafs. V šestnástich rokoch však pochopil, že kvôli malému vzrastu a nedostatku talentu jeho cesta týmto smerom nepovedie. Zato atlétom sa stal výborným. Na strednej škole dokonca dosiahol na titul panamerického juniorského majstra v behu na 1 500 metrov, mieril do dospelej kanadskej reprezentácie. Lenže kvôli únavovej zlomenine nohy tiež atletickú kariéru ukončil. Po dokončení bakalárskych štúdií na univerzite si nemohol nájsť prácu, predával teda v obchode s obuvou. Do práce dochádzal na bicykli, ktorý „kradol“ otcovi.

Neskôr na bicykli kvôli udržaniu kondí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.