Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2018, 00:00

Potupa Plzne: keď sa ide na porážku

Keď si Plzeň nespomenie, ako sa bojuje (aspoň) o česť, od Realu to môže schytať.

Potupa Plzne: keď sa ide na porážku
Zdroj: TASR

Preboha, a ako dopadnú nabudúce? Tá otázka sa ponúka, pretože nabudúce to môže byť poriadny problém. Liga majstrov totiž pre plzenských futbalistov pokračuje 23. októbra v Madride. Dovtedy by Viktoria mala – ak teda nechce schytať nejaký šialený výprask – vyriešiť vážny problém: ako na ihriskách súperov prestať hrať apaticky a bez srdca. Výstižne to pred utorkovou polnocou opísal obranca David Limberský: „Je to od nás bezkrvné. Bez emócií. Nie že by sme boli odovzdaní, ale ideme tie zápasy len odohrať.“ Alebo, lepšie povedané, „užiť“, čo je moderné spojenie, ale vo futbale to môže znamenať problémy.

Za obyčajný prístup totiž Plzeň v posledných týždňoch schytáva drsné lekcie. Počítajte s nami: 0:4 na Slávii, hrôza, des. 0:3 v Jablonci, trapas. 0:5 v Ríme, čo je vyrovnanie historickej porážky v Lige majstrov. Utorková góliáda presne vystihla rozdiel medzi najlepším klubom z Česka a elitným tímom sveta. Avšak plzenský prístup rovnako zarazil. Až na čestné výnimky v podaní veteránov Hubníka s Limberským sa viac-menej nenašiel hráč, ktorý sa chcel biť, ktorý sa chcel podstatne vyššej kvalite postaviť čelom.


Už aby bol koniec

To sa potom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.