Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 00:00

UEFA chváli hospodárenie Slovákov

Európska futbalová únia pre HN potvrdila, že naše kluby najvyššej súťaže skončili v súčte prvýkrát v zisku.

UEFA chváli hospodárenie Slovákov
Zdroj: Reuters

Slovenské futbalové kluby kopírujú v oblasti zodpovedného hospodárenia európsky trend. Začiatkom septembra informovala Európska futbalová únia UEFA o tom, že tímom z najvyšších súťaží starého kontinentu sa za minulý rok podarilo v súčte prvýkrát skončiť v zisku. Za finančným ozdravovaním futbalu je zavedenie takzvanej Finančnej fair-play, čiže súboru opatrení a pravidiel na znižovanie zadlženosti klubov. UEFA pre HN teraz potvrdila, že jednou z 29 súťaží v Európe, ktorá skončila v čiernych číslach, je prvýkrát aj naša Fortuna liga. „Pri hospodárení slovenských klubov zaznamenávame od vzniku Finančnej fair-play pozitívny trend. Od zavedenia finančného monitoringu vykázali prvýkrát zisk,“ uviedla vo svojom stanovisku UEFA.

Očistené výsledky
Podľa údajov z centrály európskeho futbalu sa na Slovensku za posledných šesť rokov rapídne znížil počet klubov, ktoré ukončili rok v strate. Kým v roku 2012 ich bolo až 10 (z celkovo 12 účastníkov najvyššej súťaže), v tom minulom už len dva. „Z dôvodu zachovania diskrétnosti nebudeme konkretizovať názvy klubov a ani konkrétne čísla ich hospodárenia,“ upozornila UEFA. Z hospodárskych výsledkov našich klubov za minulý rok však vyplýva, že v strate skončilo až kvarteto tímov: Dunajská Streda, Nitra, Ružomberok a Slovan. Prečo sa teda údaje od UEFA a z účtovných závierok nezhodujú? „Výška nákladov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.