Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 00:00

Kozák: Futbalisti akoby ma opľuli

Bývalý tréner reprezentácie sa prvýkrát od rezignácie objavil na verejnosti. Kritizoval futbalistov, zväz aj médiá.

Kozák: Futbalisti akoby ma opľuli
Zdroj: TASR

Štyri dni. Toľko sa pred verejnosťou neobjavil dnes už bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák po tom, čo nečakane v nedeľu oznámil rezignáciu. Včera na pôde Slovenského futbalového zväzu pred médiami objasňoval dôvody svojho vyše päťročného pôsobenia pri národnom tíme. Potvrdil medializované informácie z posledných dní, že za jeho koncom stojí ponocovanie sedmičky hráčov. Menovite: Martina Dúbravku, Norberta Gyömbéra,
Vladimíra Weissa, Milana Škriniara, Stanislava Lobotku, Ľubomíra Šatku a Michala Šullu.Kým si tréner Kozák v noci dvakrát púšťal záznam sobotňajšej prehry s Českom, bol svedkom nočného príchodu menovaných hráčov. „Keď som videl, ako v noci prichádzajú, strašne ma to bolelo. Ako keby ma niekto opľul a prefackal,“ uviedol Kozák.

Mal tri možnosti
Vzniknutú situáciu a porušenie životosprávy zo strany reprezentantov sa s nimi pred tréningom najskôr snažil riešiť. „Chcel som od týchto hráčov počuť, aby sa priznali. Vošiel som do kabíny, zhodnotil zápas a potom som povedal, že nastal problém so sedmičkou futbalistov. Priznali sa. Ako prvý Martin Dúbravka,“ uviedol najúspešnejší tréner v histórii slovenskej reprezentácie.

Podľa jeho slov mal počas nedele len tri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.