Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 00:00

Kozák: Futbalisti akoby ma opľuli

Bývalý tréner reprezentácie sa prvýkrát od rezignácie objavil na verejnosti. Kritizoval futbalistov, zväz aj médiá.

Ján Kozák vo svojej spovedi neobišiel ani prácu médií. Redaktora denníka Šport nazval potkanom a škodcom slovenského futbalu.
Zdroj: TASR

Štyri dni. Toľko sa pred verejnosťou neobjavil dnes už bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák po tom, čo nečakane v nedeľu oznámil rezignáciu. Včera na pôde Slovenského futbalového zväzu pred médiami objasňoval dôvody svojho vyše päťročného pôsobenia pri národnom tíme. Potvrdil medializované informácie z posledných dní, že za jeho koncom stojí ponocovanie sedmičky hráčov. Menovite: Martina Dúbravku, Norberta Gyömbéra,
Vladimíra Weissa, Milana Škriniara, Stanislava Lobotku, Ľubomíra Šatku a Michala Šullu.Kým si tréner Kozák v noci dvakrát púšťal záznam sobotňajšej prehry s Českom, bol svedkom nočného príchodu menovaných hráčov. „Keď som videl, ako v noci prichádzajú, strašne ma to bolelo. Ako keby ma niekto opľul a prefackal,“ uviedol Kozák.

Mal tri možnosti
Vzniknutú situáciu a porušenie životosprávy zo strany reprezentantov sa s nimi pred tréningom najskôr snažil riešiť. „Chcel som od týchto hráčov počuť, aby sa priznali. Vošiel som do kabíny, zhodnotil zápas a potom som povedal, že nastal problém so sedmičkou futbalistov. Priznali sa. Ako prvý Martin Dúbravka,“ uviedol najúspešnejší tréner v histórii slovenskej reprezentácie.

Podľa jeho slov mal počas nedele len tri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.