Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2018, 00:00

Kto je nový tréner futbalovej reprezentácie? Čech, ktorý zažiaril iba na Slovensku

Pavel Hapal sa stane prvým cudzincom na lavičke národného tímu. So zväzom má zajtra podpísať ročnú zmluvu.

Kto je nový tréner futbalovej reprezentácie? Čech, ktorý zažiaril iba na Slovensku
Zdroj: TASR

Stačil týždeň a Slovenský futbalový zväz predstavil meno nástupcu Jána Kozáka na poste trénera futbalovej reprezentácie. Novým lodivodom národného tímu sa má stať niekdajší úspešný kouč nášho výberu do 21 rokov Pavel Hapal.

Jeho nomináciu schválilo vedenie zväzu na včerajšom mimoriadnom výkonnom výbore. Z desiatich zúčastnených členov dostal Hapal deväť hlasov, jeden sa hlasovania zdržal. „S viceprezidentom Karolom Belaníkom sme dostali mandát na rokovanie o podmienkach zmluvy aj o zložení jeho realizačného tímu,“ uviedol Ján Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu, na popoludňajšom brífingu. Novú zmluvu na rok 2019 by mal Hapal podpísať až zajtra a následne bude oficiálne predstavený ako prvý cudzinec na lavičke reprezentácie. „Ciele sú nasledujúce - prvé dva zápasy sú v Lige národov. Chceme v nich uspeiť a nevypadnúť do nižšieho koša,“ uviedol Hapal pre portál zväzu.

V Česku sa nepresadil
Pavel Hapal je bývalý úspešný reprezentant Československa a neskôr aj samostatného Česka. Bol členom výberu, ktorý na majstrovstvách Európy 1996 vybojoval senzačné strieborné medaily. V 90. rokoch patril k prvým hráčom z bývalej federácie, ktorý sa výraznejšie presadil v zahraničí. Počas šiestich rokov pôsobil v nemeckom Bayeri Leverkusen a španielskom Tenerife. Jeho trénerskú dráhu sprevádzajú zaujímavé vzostupy a pády. Kým v rodnej krajine v kluboch českej najvyššej súťaže nikdy výraznejšie neuspel, na Slovensku to bolo presne naopak. Prvýkrát už v roku 2007, keď sa stal hlavným trénerom Nitry a obsadil s ňou senzačné 3. miesto v najvyššej súťaži. Vďaka tomu dostal ponuku viesť mužstvo Mladej Boleslavi, no vydržal v ňom ib

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.