Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2018, 23:04

Kráľovský Real vlastnia fanúšikovia

Madridský veľkoklub je rekordér Ligy majstrov v počte získaných trofejí aj vo výške odmien zarobených za posledné desaťročie.

Kráľovský Real vlastnia fanúšikovia
Zdroj: Reuters

Účastníci vlaňajšieho ročníka najprestížnejšej klubovej súťaže Ligy majstrov si na odmenách rozdelili rekordných 1,36 miliardy eur. Vyplýva to z materiálu zverejneného na portáli Európskej futbalovej únie UEFA. Podľa neho si najväčšiu časť z lukratívneho balíka za sezónu 2017/2018 odkrojil šampión z posledných troch ročníkov Real Madrid – a to vyše 88 miliónov eur. A práve kráľovský veľkoklub je suverénnom aj pri pohľade na získané odmeny z Ligy majstrov za posledné desaťročie. Podľa prepočtov HN si v období rokov 2009 až 2018 v európskej súťaži číslo 1 zarobil vyše 535 miliónov eur. Zaujímavosťou je, že Real Madrid nemá väčšinového akcionára, ale z jeho úspechov ťažia členovia – fanúšikovia. Prečítajte si, kto stojí za piatimi veľkoklubmi, ktoré si z posledných 10 rokov odniesli z Ligy majstrov najviac peňazí.

1. Real Madrid, 535 miliónov eur
Prezident klubu: Florentino Pérez
Miliardár z USA, Ázie či krajín Blízkeho východu nemá šancu kúpiť a ani ovplyvňovať dianie v najslávnejšom mužstve sveta. Majiteľmi je totiž vyše 90-tisíc členov klubu, takzvaných socios, pričom na takomto vlastníckom základe funguje klub už od svojho založenia v roku 1902. Každý člen platí klubu ročný príspevok na úrovni 130 eur. Súčasťou bieleho baletu sa môže stať každý, ktorého odporučia aspoň dvaja existujúci socios. Členovia majú právo voliť každé štyri roky prezidenta a predstavenstvo klubu – tiež sa jednoduchšie dostanú k lístkom. Najmocnejším mužom je prezident – môže to byť len Španiel, ktorý je členom minimálne 10

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.