Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 00:00

Hapal ukázal nový tím. Aj so Stochom

Tréner reprezentácie vybral na zápasy s Ukrajinou a Českom 24 hráčov. HN vybrali štyri body, ktorými prvý cudzinec na lavičke tímu v nominácii zaujal.

Hapal ukázal nový tím. Aj so Stochom
Zdroj: TASR

Zostanú slovenskí futbalisti v Lige národov v širšej európskej špičke alebo spadnú do priemeru. O tom rozhodnú blížiace sa novembrové zápasy proti Ukrajine (16. novembra) a v Česku (19. novembra). Tréner národného tímu Pavel Hapal včera zverejnil svoju prvú nomináciu v novej pozícii šéfa seniorskej reprezentácie, v ktorej je len necelé dva týždne. V 24-člennom výbere najviac zarezonoval návrat „zlého muža“ slovenského futbalu Miroslava Stocha, ale aj viacero staronových mien, ktoré si za éry bývalého kouča Jána Kozáka obliekali najcennejší dres iba sporadicky. HN sa detailne pozreli na 24-člennú nomináciu a aj mená náhradníkov, na ktorých Hapal stavil pred prvým duelom na lavičke Slovenska.

1. Silnejšia ofenzíva
Na prvý pohľad sa môže zdať, že Hapalova nominácia je bez väčších prekvapení. No rozdiel v porovnaní s nomináciami bývalého trénera nastáva už pri pohľade na počet obrancov. Kým v minulosti ich bývalo zväčša osem a niekedy až deväť, český kouč sa s asistentom Otom Brunegrafom rozhodli pre sedem mien vrátane skúseného Škrtela, Pekaríka aj Hubočana. Na druhej strane vďaka tomu mohol prísť Stoch a do tímu vnesie ofenzívnu silu aj útočník nemeckého Norimbergu Adam Zreľák. Spolu s Adamom Nemcom a Michalom Ďurišom sú vo výbere až traja útočníci, čo pri Kozákovi tiež nebývalo zvykom. Otázkou je, koľkí z nich sa dostanú aj na trávnik.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.