Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2022, 10:07 Aktualizované dňa 09.01.2022 o 10:19

Petra Vlhová po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore druhá. Trať je katastrofálna, hodnotí lyžiarka

Na predbežnom prvom mieste je Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Petra Vlhová po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore druhá. Trať je katastrofálna, hodnotí lyžiarka
Zdroj: AP/TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bola po odjazdení úvodnej pätnástky 1. kola slalomu Svetového pohára druhá.

V slovinskom stredisku Kranjska Gora viedla v nedeľu s náskokom ôsmich stotín Švajčiarka Wendy Holdenerová. Tretia bola so stratou 25 stotín Američanka Mikaela Shiffrinová.

Vlhová vyrazila na trať, ktorú staval jej tréner Mauro Pini, ako šiesta v poradí. Na medzičasoch si držala tesný náskok pred Holdenerovou, no v záverečnom úseku mierne stratila. Vlhová v tejto sezóne vyhrala štyri z piatich slalomov Svetového pohára.

Shiffrinová, ktorá je v priebežnom hodnotení disciplíny druhá, odštartovala hneď za Slovenkou a zaostala za ňou o 17 stotín

Preteky nedokončila Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá dostala "špicara" už na štvrtej bránke. Ako druhá z prvej pätnástky vypadla Češka Martina Dubovská. V Slovinsku sa pôvodne malo súťažiť v Maribore, no podujatie presunuli do Kranjskej Gory pre teplé počasie.

Slalomová trať robila problémy viacerým lyžiarkam, Vlhová v mixzóne po 1. kole pre slovinskú televíziu RTVSLO uviedla: "Išlo sa mi dobre, dala som do toho všetko, ale trať je katastrofálna. Nie je to trať hodná Svetového pohára."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.