Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2018, 00:00

Nové logo zarobilo zväzu tisíce eur

Internetový obchod ponúka už dva mesiace rôzne suveníry a produkty. Do konca sezóny by mal priniesť vyše stotisíc eur.

Nové logo zarobilo zväzu tisíce eur
Zdroj: TASR

Predaj dresov, rôznych suvenírov, tričiek, svetrov až po kľúčenky patrí k dôležitým príjmom športového klubu aj národnej federácie. Slovenský zväz ľadového hokeja SZĽH začal tento biznis spolu s predstavením nového loga a identity nášho hokeja pred dvoma mesiacmi. Bez výraznej podpory predaja a bez žiadnej akcie, ktorá by sa v posledných týždňoch konala na Slovensku, sa podarilo predať vo fanúšikovskom internetovom obchode tovar v hodnote 10-tisíc eur. Pre HN to potvrdil riaditeľ oddelenia marketingu SZĽH Vladimír Janček. „Predpokladáme, že najväčší záujem zo strany priaznivcov príde pred Vianocami a najmä v čase, keď sa budú blížiť majstrovstvá sveta na Slovensku. Čiže v mesiacoch marec, apríl a máj,“ uviedol Janček.

Mesiace prekonali roky
Už za prvé dva mesiace tak predaj dresov a suvenírov prekonal čísla z rokov 2016 a 2017. V posledných rokoch totiž takýto biznis zo strany hokejového zväzu prakticky neexistoval. „Tým, že sa využíval štátny symbol Slovenska, nemohli sme mať na výrobkoch ochrannú známku. Každý podnikateľ tak mohol predávať takéto dresy alebo iný tovar,“ vysvetľuje šéf marketingu. Pre merchandisingového partnera zväzu, spoločnosť CCM, preto nemal takýto predaj zmysel a venoval sa mu minimálne. Rôzne obchody aj obchodné reťazce pritom ponúkali mnoho výrobkov s hokejovou tematikou, no zväz z toho nič nemal. „Je to ďalší krok pri hľadaní ďalších príjmov pre SZĽH a robíme to takisto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.