Keňan kraľoval košickému maratónu

02.10.2006, 00:00

KOŠICE -- Víťazom 83. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa stal kenský vytrvalec Edwin Kipchom časom 2:12:54 h a pre svoju krajinu vybojoval už piaty triumf na najstaršom európskom maratóne. Na druhej priečke skončil Bielorus Vladimir Tiamčyk za 2:14:46 h, tretí dobehol obhajca vlaňajšieho prvenstva David Maiyo z Kene, ktorému namerali 2:15:15 h. Najlepšie zo slovenských bežcov skončil Marcel Matanin z TJ Obalservis Košice na 13. mieste časom 2:26:38 h a získal aj titul majstra Slovenska. Víťazka kategórie žien Natalia Kulešová z Bieloruska dosiahla piaty najlepší čas v histórii tohto maratónu - 2:36:47 h.
Víťazom polmaratónu mužov sa stal slovenský vytrvalec Miroslav Vanko (TJ Obalservis Košice) časom 1:08:30 h. V kategórii žien triumfovala jeho oddielová kolegyňa, juniorská svetová šampiónka v behu do vrchu Katarína Bérešová časom 1:19:24 h a dostala sa na ôsme miesto slovenských historických tabuliek v tejto disciplíne.