Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2018, 00:00

Plekanec v Brne bude marketingová prestíž

Bývalá hviezda Montrealu Canadiens by mala posilniť Kometu Brno na základe striedavého štartu z Kladna.

Plekanec v Brne bude marketingová prestíž
Zdroj: Reuters

Hneď päť hráčov Komety Brno už s Tomášom Plekancom hralo na niektorom z vrcholných podujatí. Na olympiádach a majstrovstvách sveta sa veteráni Plekanec a Martin Erat streli hneď sedemkrát. Spolu majú zlato z juniorského šampionátu z roku 2001, keď do veľkého hokeja ešte len nazerali. Zatiaľ vo hviezdach je odpoveď na otázku, kedy sa v jednom mužstve stretnú aj v poslednej fáze svojich kariér. Chystá sa to na klubovej úrovni v Kométe Brno. Vylúčený vôbec nie je variant, že spolu v jej drese nastúpia v extralige, pokojne to môže byť v jednom útoku.

„Nechcel by som ich porovnávať, obaja sú typologicky iní, ale obaja sú lídri. Verím tomu, že spolu hovorili, ako to tu funguje, a keď tu budú, tak sa budú snažiť, aby Kometa hrala čo najlepšie,“ povedal obranca Ondřej Němec, ďalší z piatich členov zo súčasného kádra Brna, ktorý s Plekancom v minulosti reprezentoval. Zvyšnými tromi mužmi majstrovskej zostavy mužstva, ktorí s Plekancom hrali za národný tím, sú obranca Michal Barinka a útočníci Martin Zaťovič a Lukáš Kašpar. „Každý, kto za posledných pätnásť rokov hral hokej, pozná Tomáša Plekanca. Je to skvelý, všestranný hráč,“ povedal na adresu čerstvej posily Komety aj jej americký útočník Peter Mueller. „Ani som nevedel, že nejaká tlačovka bola. Je tu Tomáš Plekanec? Tak super,“ usmieval sa center Jan Hruška. Po pondelkovom popoludňajšom oznámení, že Plekanec bude fo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.