Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2018, 00:00

Platy futbalistov: Slováci zaostávajú

Podľa analýzy zarobí hráč v našej najvyššej súťaži ročne v priemere 32-tisíc eur. Dvakrát menej ako v Česku a trikrát menej ako v Poľsku.

Platy futbalistov: Slováci zaostávajú
Zdroj: TASR

Väčšina futbalistov odchádza zo slovenskej najvyššej súťaže z dôvodu lepších finančných podmienok. Najviac z nich smeruje aj kvôli vzdialenosti či neexistujúcej rečovej bariére do susedného Česka a Poľska. Doteraz sa však iba špekulovalo o tom, akých platov sa dočkajú v okolitých krajinách. Prvýkrát takéto porovnanie prináša štúdia Global Sport Salaries Survey od spoločnosti Sporting Intelligence, ktorá každoročne zverejňuje príjmy hráčov v rôznych športových odvetviach a kluboch. Z jej výsledkov vyplýva, že futbalisti na Slovensku zarobia ročne v priemere 32-tisíc eur, čo je dvakrát menej ako v Česku (61-tisíc eur) a až trikrát nižší príjem, než dostávajú hráči v Poľsku. „V každej z týchto krajín sú dva-tri kluby, ktoré sú v otázke platov výrazne nad priemerom. U nás je unikátom Slovan,“ povedal pre HN Jozef Tokoš, športový analytik a futbalový manažér.

Na chvoste krajín V4
Pre zaujímavosť, z hľadiska všetkých európskych krajín sa v otázke zárobkov umiestnila naša Fortuna liga na 29. mieste. Vyššie príjmy dostávajú aj hráči v Srbsku, Azerbajdžane, Bulharsku či na Cypre. Podľa analýzy je v platových podmienkac

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.