TASR/Slovenský zväz florbalu (SZFB)

Slovenskí florbalisti s impozantným skóre vyhrali skupinu, narazia na Lotyšov alebo Nemcov

04.12.2018, 15:58
Zverenci trénera Petra Koutného proti Singapuru od úvodu diktovali tempo hry, základ vysokého triumfu položili už v prvej tretine.

Slovenskí florbalisti dosiahli aj vo svojom treťom vystúpení na MS v Prahe suverénny triumf. V utorkovom dueli v O2 Aréne deklasovali Singapur 18:2 a s plným počtom bodov sa stali víťazmi základnej D-skupiny. V kvalifikácii play off nastúpia v stredu 5. decembra o 10.00 h proti štvrtému tímu A-skupiny. Tým bude Nemecko, ak vo večernom zápase (19.30) domáci Česi nezabodujú proti Švajčiarsku. V opačnom prípade bude súperom SR Lotyšsko.

Zverenci trénera Petra Koutného proti Singapuru od úvodu diktovali tempo hry, základ vysokého triumfu položili už v prvej tretine, ktorú vyhrali 7:0. V ďalšom priebehu pokračovala kanonáda, štyrmi gólmi ku nej prispel Filip Čonka-Skyba, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča SR. Michal Dudovič mal bilanciu 3+3, Ladislav Gál 3+2. Slováci dosiahli svoje historicky najvyššie víťazstvo na MS, výškou skóre prekonali nedeľňajší triumf nad Japonskom (15:1). Predtým v skupine zdolali aj Kanadu 12:3.

MS v Prahe - D-skupina /O2 Aréna/
SLOVENSKO - Singapur 18:2 (7:0, 6:0, 5:2)
Góly: 1. Ujhelyi (Gál), 4. Dudovič (Pažák), 6. Gál, 7. Kubovič (Katlovský), 8. Ujhelyi (Gál), 17. Řezanina (Gašparík), 19. Pažák (Dudovič), 24. Gál (Gašparík), 27. Mráz (Machara), 29. Čonka-Skyba (Dudovič), 34. Dudovič (Řezanina), 36. Čonka-Skyba, 38. Mráz (Moravčík), 44. Kátlovský (Mráz), 46. Čonka-Skyba (Dudovič), 57. Čonka-Skyba (Řezanina), 59. Gál, 60. Dudovič (tr. strieľanie) - 47. Juin Jie Ng (Šaharudin), 53. Ramadhan (Pasupathy). Rozhodovali: Andersson, Wissman (obaja Švéd.), vylúčení: 1:3, presilovky: 3:0, oslabenia 0:0, 5237 divákov.

Zostava SR:
SR: Mazák (31. Klobučník) – Koščo, Řezanina, Gašparík, Šefčík, Machara, Moravčík, Kriš, Kročko – Grlický, Ujhelyi, Gál - Čonka-Skyba, Pažák, Dudovič - Mráz, Kátlovský, Kubovič - Reguly

V slovenskej bránke dostal od úvodu šancu Mazák. Slovákom stačila na prvenstvo v skupine aj remíza, tí však nenechali nič na náhodu a od úvodu sa zahrýzli do súpera. Vo výbornej atmosfére v O2 Aréne otvorili skóre už v 37. sekunde zásluhou Ujhelyiho, čo im dodalo ešte väčší pokoj na florbalky.

Hra sa väčšinou odvíjala na singapurskej polovici, hráči v modrých dresoch kombináciami dostávali ázijský tím pod tlak, z čoho rezultovali ďalšie góly. Za stavu 3:0 si vybral súper timeout, ani ten ale nezastavil slovenský valec. Hráči Singapuru chvíľami nevedeli, kam skôr skočiť, po Kubovičovej prihrávke si dali dokonca vlastný gól. Prvá tretina sa skončila 7:0 v prospech SR a kanonáda pokračovala aj po prestávke.

Desiatku zavŕšil v 29. minúte Čonka-Skyba. Mazák v bránke mal minimum práce, v polovici duelu ho nahradil Klobučník. Slováci naďalej rýchlymi prihrávkami rozleptávali obranu súpera, presadzovali sa strelami bez prípravy a duel chvíľami pripomínal tréning.

Väčší priestor dostali aj hráči zo štvrtej formácie. V 46. zvýšil na 15:0 Čonka-Skyba a skompletizoval hetrik. Potom Slováci zvoľnili tempo a dovolili dvakrát skórovať aj súperovi. Záverečné slovo mal z trestného strieľania Dudovič, ktorý spečatil výsledok na 18:2.

Petr Koutný, tréner SR: "Bola to naša povinnosť, no mňa teší, že sme ju splnili hrou podľa našich predstáv. Zahrali si všetci chlapci, no motivačným prvkom pre nás všetkých je zajtrajší zápas. Na týchto súperov a výsledky s nimi musíme už zabudnúť a sústrediť sa na ďalší veľmi dôležitý súboj."

Michal Pažák, hráč SR: "Bola to povinná jazda, ktorú sme nielen dnes zvládli famózne. Na začiatku sme vždy strelili rýchle góly a ukázali, že sme favoriti a že sa chceme dostať medzi svetovú elitu. Ja pevne verím, že sa nám to spoločnými silami podarí."

Lukáš Mráz, hráč SR: "Súboj so Singapurom sme odohrali zrejme v najväčšom tempe zo všetkých troch doterajších zápasov na tohtoročných MS. Snažili sme sa hrať svoju hru, čo nám podľa mňa aj vychádzalo, no myšlienkami sme už na zajtrajšom dôležitom zápase."

**-boj o 13.-16. miesto

01 - Modified: 2024-02-21 15:16:22 - Feat.: - Title: Ponuky dostával od klubov už dva roky. Výnimočný slovenský hráč prestúpi do najlepšej ligy sveta 02 - Modified: 2023-12-10 07:46:43 - Feat.: - Title: Slovenké florbalistky skončili na MS piate, vybojovali si miestenku na Svetové hry 03 - Modified: 2022-11-13 10:40:14 - Feat.: - Title: Slovenskí florbalisti hladko zdolali Nórsko a vyrovnali svoje najlepšie umiestnenie na MS 04 - Modified: 2022-11-10 15:04:05 - Feat.: - Title: Náš florbalový reprezentant: Česi si nepripúšťajú, že by s nami mohli prehrať. Brali by to ako veľkú potupu 05 - Modified: 2022-11-06 18:50:41 - Feat.: - Title: Úspech pre našich florbalistov. Na šampionáte otočili zápas s Nórskom
16. apríl 2024 22:59