Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 00:00

Náš hokej schválil rekordný rozpočet

Slovenský zväz ľadového hokeja bude v roku 2019 pracovať so sumou 17,6 milióna eur, čo je o 600-tisíc viac, než mal v tomto roku.

Náš hokej schválil rekordný rozpočet
Zdroj: Peter Mayer

Hokejovému zväzu sa podarilo unikátna vec v rámci športových federácií na Slovensku. Na stredajšom Kongrese bol prvýkrát schválený rozpočet skôr, ako sa začal kalendárny rok. Nielen hokejistom, ale aj iným športom pritom spôsobuje značné problémy plánovanie rozpočtov v čase, keď už je napríklad polovica z nich vyčerpaná. Hokejové kluby tak odteraz presne vedia, s akými finančnými prostriedkami môžu na nasledujúce obdobie počítať.

„Robíme v hokeji poriadok, a toto je jedna z dôležitých vecí, aby zväz fungoval ako organizácia, ktorá vie, čo robí a strategicky plánuje,“ uviedol pre HN Martin Kohút, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. Kongres zároveň schválil rozpočet vo výške 17,6 milióna eur. Je to približne o 600-tisíc eur viac, ako bol ten tohtoročný.

Rastú príjmy z marketingu
Na porovnanie, pred troma rokmi bol rozpočet na rok 2016 na úrovni siedmich miliónov eur, pričom 90 percent z neho tvoril príspevok od ministerstva školstva. „Dnes sme v situácii, keď príjmy od štátu s ostatnými aj komerčnými sú rozdelené zhruba na polo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.