Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2019, 00:00

V Austrálii hrajú o rekordné odmeny

Na prvom grandslame sezóny rozdelia organizátori hráčom 62,5 milióna austrálskych dolárov. O lukratívne odmeny hralo aj šesť Slovákov.

V Austrálii hrajú o rekordné odmeny
Zdroj: Reuters

Vybojuje si švajčiarsky fenomén Roger Federer 21. grandslamový titul, priblíži sa niekto zo slovenských hráčov k finálovej účasti Dominiky Cibulkovej v roku 2014? Odpovede aj na tieto otázky sa dozvieme už počas najbližších dvoch týždňov. Včera sa prvými zápasmi začal úvodný grandslamový turnaj sezóny Australian Open. Rovnako ako v minulých rokoch sa organizátorom podarilo výrazne zvýšiť rozpočet na odmeny pre hráčov. Na porovnanie, kým v roku 2001 to bolo necelých 14 miliónov austrálskych dolárov, v tomto ročníku rozdelia rekordných 62,5 milióna. HN sa detailnejšie pozreli na odmeny pre hráčov, šance slovenských tenistov a ďalšie novinky, ktoré prináša Australian Open 2019.

1. Desaťtisícové štartovné
Vďaka každoročne stúpajúcej sledovanosti, návštevnosti na dvorcoch v Melbourne Parku a vyšším príjmom od sponzorov vzrástli, podľa oficiálneho webu podujatia, odmeny pre hráčov medziročne o 14 percent. Najviac si polepšili hráči v kvalifikácii a v úvodnom kole. Každý tenista, ktorý sa predstaví v hlavnej súťaži, má istotu 75-tisíc austrálskych dolárov pred zdanením (v prepočte 47-tis

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.