Prvý slovenský bod zaznamenal Zedník

26.04.2006, 00:00

Autorom prvého slovenského bodu v tohtoročnom play-off hokejovej NHL je Richard Zedník. Dvadsaťdeväťročný krídelník pomohol gólom k víťazstvu Montrealu na ľade Caroliny 6:5 po dvojnásobnom predĺžení, vďaka ktorému kanadský klub zvýšil vedenie v sérii na 2:0 na zápasy.
V úvodných troch dňoch bojov o Stanleyho pohár sa ani jeden zo šiestich Slovákov nedokázal bodovo presadiť. V pondelok však nechýbalo veľa, aby Zedníkov gól získal dokonca prívlastok víťazný. Banskobystrický rodák upravil v 46. minúte strelou z prvej na 5:4 pre hostí, no domáci veterán Cory Stillman poslal minútu a pol pred koncom tretej tretiny zápas do predĺženia, v ktorom rozhodol o druhom triumfe Canadiens Mike Ryder.
Zedník, svojho času dvojnásobný najlepší strelec Montrealu, sa túto sezónu v základnej časti herne trápil. V 67 stretnutiach skóroval len 16-krát a tréner ho párkrát nechal vysedávať na tribúne. Vo vyraďovačke však jeho sila v minulých rokoch zakaždým vzrástla. V kariére nastúpil na 38 súbojov play-off, v ktorých si na konto pripísal 24 bodov (14+10). V sezóne 1997/1998 sa s Washingtonom prebojoval až do finále Stanley Cupu.