Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2019, 11:08

Otec Petry Vlhovej sa dostal do sporu s asociáciou. Dôvodom sú meškajúce kombinézy

Petra Vlhová nemá tesne pred svetovým šampionátom k dispozícii reprezentačné kombinézy.

Otec Petry Vlhovej sa dostal do sporu s asociáciou. Dôvodom sú meškajúce kombinézy
Zdroj: TASR/ Marko Erd

Otec slovenskej lyžiarskej reprezentantky Petry Vlhovej poslal kritický otvorený list vedeniu Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Igor Vlha v ňom upozorňuje, že druhá pretekárka slalomu i celkového poradia Svetového pohára nemá včas k dispozícii kombinézy pre blížiace sa MS.

Vo švédskom Aare (4.-17. februára) plánuje štartovať vo všetkých individuálnych súťažiach, super-G je na programe už o dva týždne (5. februára).

"Ani pár dní pred začiatkom najdôležitejšieho podujatia sezóny, majstrovstiev sveta vo švédskom Aare, neobdržala Petra Vlhová od našej asociácie reprezentačné kombinézy v spoločnom tímovom dizajne so štátnymi symbolmi, ktoré boli dohodnuté na jar pri spoločnom jednaní na pôde Slovenského olympijského výboru," píše v liste Vlha.

Otec najlepšej slovenskej lyžiarky v liste ďalej píše, ako kombinézy riešil ešte v septembri s predsedom Úseku alpských disciplín na SLA, Jánom Garajom. "Povedal som mu, že je do 15. decembra nevyhnutné dať objednávku  na výrobu kombinéz výrobcovi, ktorý vyrába špeciálne kombinézy Petre presne na mieru," vysvetľuje Vlha s tým, že výroba kombinéz trvá 45 dní. Ako uvádza Vlha, Gajar mu odpovedal, že to zariadi. 

"Petra Vlhová ako reprezentantka Slovenskej republiky má eminentný záujem štartovať na MS v kombinézach so štátnymi symbolmi v slovenskom dizajne, čo sa zjavne pre neschopnosť asociácie (zariadiť elementárne veci v prospech štátnej reprezentácie) neudeje...," píše ďalej Vlhovej otec s tým, že Petra bude na majstrovstvách sveta k kvôli tomu štartovať vo svojej komerčnej kombinéze, ktorú používa v pretekoch Svetového pohára.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.