Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 00:00

Partnerstvo s Vlhovou nie je len o množstve peňazí

Je manažérom najsledovanejšej športovkyne tejto zimy, Petry Vlhovej. „Dnes vieme získať o 40 percent viac finančných zdrojov na základe jej mediálnej hodnoty,“ tvrdí pre HN Richard Galovič.

V polovici sezóny je Petra Vlhová druhá v celkovom hodnotení Svetového pohára, druhá v slalome a piata v obrovskom slalome. Je to viac, ako ste čakali?
Nikdy som sa na Petru nepozeral cez umiestnenia. Vždy sa snažím sledovať športovcov z hľadiska dosahovania priebežných cieľov. Tie musíte vnímať na to, aby ste mohli tú cestu označiť za progresívnu.

Aké sú teda ciele top slovenskej lyžiarky?
Keď sme najímali talianskeho trénera Livia Magnoniho, dali sme si krátkodobé, strednodobé a dlhodobé ciele. Teraz sme v tých strednodobých, keďže v prvej fáze sme sa snažili vytvoriť pre Petru podmienky, aby mala konkurencieschopný tím. A to z hľadiska manažmentu aj finančného zabezpečenia. To sa nám podarilo.

Takže teraz sú už na rade víťazstvá a pódiové umiestnenia?
Teraz začíname posudzovať parametre rastu jej výkonnosti. Ako som povedal, sledujem iné aspekty, ako sú samotné výsledky. Po polovici tejto sezóny som spokojný s tým, že Petra je oveľa stabilnejšia ako po minulé roky. Cieľavedome ide za tým, aby vylepšovala svoje silné stránky.


A tie slabé?
Celé je to o fi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.