Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2019, 00:00

NTC v Košiciach postaví Metrostav

O postavenie nového športového areálu súťažili štyri firmy. Druhé tenisové centrum na Slovensku má stáť vyše 29 miliónov eur.

NTC v Košiciach postaví Metrostav
Zdroj: STZ.SK

V projekte výstavby nového Národného tenisového centra v Košiciach nastal výrazný posun. Koncom minulého roka bolo ukončené verejné obstarávanie na zhotoviteľa projektu. Do súťaže sa prihlásili štyria uchádzači a s najnižšou cenou uspelo konzorcium stavebných firiem Mestrostav a Ingsteel. Podľa informácie o výsledku vyhodnotenia ponúk majú nový športový areál v metropole východu postaviť za 29,7 milióna eur. Obe spoločnosti sa k víťazstvu v tendri pre HN do uzávierky nevyjadrili. Cena projektu sa oproti pôvodným zámerom takmer zdvojnásobila, keďže jednoducho zakrytý ústredný tenisový dvorec nahradila moderná multifunkčná aréna pre päťtisíc divákov so zaťahovacou strechou. K zmene prišlo aj z toho dôvodu, že v roku 2021 budú Košice dejiskom Európskeho olympijského festivalu mládeže. „Okrem tenisu má slúžiť aj na iné športy a kultúrne podujatia. Ide o modernú športovú halu, ktorú Košice potrebujú,“ uviedol pre HN Igor Moška, generálny sekretár tenisového zväzu a predseda predstavenstva akciovky NTC Košice.

Problémy s financovaním
Ukončenie verejného obstarávanie je ďalším dôležitým kúskom skladačky potrebným pre blížia

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.