Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 00:00

Lintner: od pukov až po duel Winter Classic

Cez víkend sa na Slovensku uskutoční prvý zápas pod holým nebom. Šéf Tipsport Ligy prezrádza organizačné detaily podujatia.

Lintner: od pukov až po duel Winter Classic
Zdroj: HNtelevízia

O Winter Classic, čiže súboji pod holým nebom, ste hovorili už v roku 2015 po nástupe do pozície šéfa súťaže. Prečo jeho uskutočnenie trvalo tri roky?
Také veľké podujatie sa nedá zorganizovať z večera do rána. Išli sme postupne a začali sme s budovaním nového imidžu našej najvyššej súťaže. Prvé krôčiky boli nové logo, puky s novým logom, upravili sme názov, zaviedli tematické kolá a uskutočnili prvý All Star víkend v Nitre. Vďaka našim partnerom sme vtedy za šesť týždňov dokázali zorganizovať podujatie s rozpočtom 50-tisíc eur.

A kam ste sa teda s Tipsport Ligou posunuli za vyše tri roky?
V roku 2017 sa All Star zápas uskutočnil v Poprade, jeho tvárami boli Miroslav Šatan a Peter Bondra a rozpočet sa zdvojnásobil. V ďalšej sezóne sme ako prví v histórii európskych súťaží zorganizovali zápas hviezd s účasťou hráčov zo štyroch ligových súťaží. Až potom sme našli odvahu, využili schopnosti a skúsenosti na to, aby sme sa pustili do takého náročného projektu, akým je Winter Classic.

Aký je rozpočet tohto podujatia, v rámci ktorého sa cez víkend uskutoční zápas legiend a ligový súboj medzi Banskou Bystricou a Zvolenom?
V porovnaní s tou prvou akciou v Nitre sa dnes pohybujeme na takmer 10-násobne vyššej sume. Je to najvyššia investícia, aká bola v histórii Slovenska nasmerovaná do propagácie hokeja. Podčiarkuje to úspešnú cestu Tipsport Ligy: s nárastom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.