Erik ČernákUSA Today

Černák strelil prvý gól v NHL, jeho tím je lídrom profiligy

03.02.2019, 07:03
Erik Černák odohral 22:26 minúty, okrem gólu si do štatistík zapísal dva plusové body a dve strely.

Slovenský hokejový obranca Erik Černák z Tampy Bay si gólom v zápase na ľade New York Rangers otvoril strelecký účet v zámorskej NHL. Lightning vyhrali v slávnej Madison Square Garden 3:2 a potvrdili post lídra profiligy. Černák odohral 22:26 minúty, okrem gólu si do štatistík zapísal dva plusové body a dve strely.

Okamih 21-ročného slovenského zadáka prišiel v 25. minúte, keď sa dravo zapojil do útočnej akcie a presnou strelou od pravého kruhu prekonal švédskeho brankára Henrika Lundqvista na 2:0 pre hostí.

Gólovú akciu vymyslel peknou prihrávkou Ryan Callahan, ktorý mladému slovenskému obrancovi aj okamžite zobral puk na pamiatku.

Černák sa presadil vo svojom 31. zápase v NHL a z gólu mal on, ako aj celý tím obrovskú radosť.

"Z mojej oslavy ste mohli vidieť, že som bol naozaj šťastný za prvý gól. Je to krásny pocit streliť prvý gól v NHL, zvlášť v tejto aréne. Je to skvelé," povedal Černák pre nhl.com. Tréner "bleskov" Jon Cooper vtipkoval, že Černák si svoj prvý gól nechal na moment, keď bude v bránke budúci člen Siene slávy a bude to v Madison Square Garden.

"Snáď nebol posledný," vtipkoval Slovák, ktorého pochválil aj kapitán Steven Stamkos. "Vytváral si veľa šancí v tejto sezóne, hral skvele. V každom zápase jeho sebavedomie rastie a som rád, že sa dočkal gólu. Tešili sa celý tím, na lavičke vypukla veľká radosť," povedal Stamkos pre klubový web.

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 04:31