Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 00:00

Cena Hamšíka je v Číne priemernou

Prestup slovenského reprezentanta za 15 miliónov eur z talianskeho Neapola sa nezmestí ani do top 20 najdrahších príchodov do čínskej Super ligy.

Cena Hamšíka je v Číne priemernou
Zdroj: Reuters

Prestup kapitána talianskeho SSC Neapol Marka Hamšíka do čínskeho tímu Ta-lien I-fang bude tretím najlukratívnejším v histórii slovenského futbalu. Za vyššiu sumu menili kluby len Milan Škriniar a Vratislav Greško. Neapol má za prestup, ktorý má byť spečatený v najbližších dňoch, získať od čínskej strany 15 miliónov eur. A kým na Slovensku patrí táto suma medzi najlukratívnejšie, pri pohľade na obchody v čínskej Super lige patrí len do priemeru. Hamšíkov transfer sa nezmestí ani do dvadsiatky najlukratívnejších príchodov do najvyššej súťaže v najľudnatejšej krajine sveta. Jednotkou v tomto smere je kúpa brazílskeho reprezentanta Oscara, ktorý v januári 2017 odišiel z Chelsea do Šanghaj SIPG za 60 miliónov eur. „Čínska liga je súťaž, ktorej kvalita stále stúpa a kde domácich hráčov ťahajú zaujímavé zahraničné posily,“ povedal pre HN Jozef Tokoš, športový analytik a futbalový manažér.

Rast futbalu podporila vláda
Začiatok výrazného vzostupu čínskeho futbalu a najvyššej súťaže môžme datovať do roku 2015. Vtedy čínska vláda odsúhlasila nový program na zlepšenie futbalových podmienok v krajine. Podľa neho má do roku 2025 v krajine vyrásť 50-tis

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.