Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2019, 00:00

Štát hľadá nájomcu arény Kmotríka

Z vládneho návrhu vyplýva, že ak sa Slovensko stane vlastníkom Národného futbalového štadióna, za prenájom pýta najmenej milión eur ročne.

Štát hľadá nájomcu arény Kmotríka
Zdroj: TASR

Necelý mesiac pred oficiálnym prvým súťažným zápasom na novom Národnom futbalovom štadióne začala vláda riešiť jeho budúceho prevádzkovateľa. Na včerajšom rokovaní schválila návrh z dielne rezortu školstva, v ktorom určuje základné podmienky verejnej súťaže a zmluvy o nájme. Z neho vyplýva, že v prípade, ak sa štát stane vlastníkom štadióna, bude si za ročný prenájom pýtať minimálne milión eur. Súčasným vlastníkom Národného futbalového štadióna je zároveň aj investor jeho výstavby, akciovka NFŠ, za ktorou stojí podnikateľ a majiteľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík. Prečo teda ministerstvo rieši budúceho nájomcu v čase, keď je majiteľom stále NFŠ, a. s.? „Je potrebné naštartovať tieto procesy, lebo čas beží a je potrebné, aby si mohol v prípade potreby štadión niekto prenajať,“ uviedla ministerka školstva Martina Lubyová po rokovaní vlády.

Zvláštna podmienka
Predmetom nájmu chystanej verejnej súťaže je okrem štadióna aj podzemná garáž, nebytový priest

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.