Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 00:00

Prestup Hamšíka stojí. Ide o milióny

Čínsky klub zmenil taktiku a Slováka si chcel do tímu Ta-lien I-fang najskôr iba požičať. S tým Neapol nesúhlasil a celý obchod pozastavil.

Prestup Hamšíka stojí. Ide o milióny
Zdroj: TASR

V ostro sledovanom prestupe slovenského reprezentanta a ikony talianskeho Neapola Mareka Hamšíka do čínskeho tímu Ta-lien I-fang prišlo k nečakanému zvratu. Po tom, čo sa mal 32-ročný rodák z Banskej Bystrice dohodnúť s budúcim zamestnávateľom na podmienkach zmluvy a aj oba kluby sa stretli na medializovanej prestupovej sume 20 miliónov eur vrátane bonusov, Číňania otočili. Podľa portálu arenanapoli.it mal prísť z východu nový návrh: namiesto už dohodnutého prestupu mal Ta-lien žiadať najskôr omnoho lacnejšie zapožičanie Hamšíka s právom následného odkúpenia. Tento krok zástupcovia Neapola rázne odmietli, o čom fanúšikov klub informoval prostredníctvom oficiálneho konta na sociálnej sieti. „Klub sa rozhodol pozastaviť jeho prestup do Číny, pretože spôsob platby dohodnutej sumy nie je v súlade s predchádzajúcimi dohodami,“ píše sa v stanovisku Neapola.

Tí, čo zachraňovali FIFA
Faktom je, že zapožičanie hráča vyjde klub na začiatku mnohonásobne menej ako trvalý prestup. Kto teda komplikuje Hamšíkovu zmenu dresu a stojí za čínskym klubom Ta-lien Ifang (anglický názov Dalian Yifang)? Majiteľom je spoločnosť Wanda Group, ktorú vlastní jeden z najbohatších mužov Číny a Ázie –

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.