Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2019, 00:00

Zo zadlženého klubu vzor pre svet

Pred deviatimi rokmi hrozil anglickému FC Liverpool bankrot. Teraz dosiahol najvyšší hospodársky výsledok v histórii futbalu.

Zo zadlženého klubu vzor pre svet
Zdroj: Reuters

Jeden z najslávnejších futbalových klubov sveta FC Liverpool bol v roku 2010 na pokraji bankrotu a jeho dlhy presiahli 200 miliónov libier. Veritelia, medzi ktorých patrila aj Royal Bank of Scotland, požiadali britský najvyšší súd o povolenie na predaj zadlženého tímu z rúk amerických majiteľov Toma Hicksa a Georgea Gilletta. Novým vlastníkom sa v čase, keď ešte v mužstve pôsobil slovenský obranca Martin Škrtel, stala spoločnosť Fenway Sports Group miliardára z USA Johna W. Henryho. Štyri sezóny klubu trvalo, kým sa konečne dostal do čiernych čísel – zisk 0,9 milióna libier zo sezóny 2013/2014 sa ukázal ako zlomový. Odvtedy sa FC Liverpool, s výnimkou jedného roka, nesie na vlne ekonomického úspechu. Ten vyvrcholil vlani.

Anglická trojka
Z výročnej správy FC Liverpool za minulú sezónu 2017/2018 vyplýva, že klub zaznamenal zisk 125 miliónov libier pred zdanením, čo je najviac v histórii svetového futbalu. „The Reds“ ním prekonali dote

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.