Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

Nemal štadión, ale aj tak je najbohatší. Výnosy Slovana dosiahli cez deväť miliónov

Futbalový Slovan Bratislava sa stal víťazom prvého ročníka Futbalovej finančnej ligy. Jeho výnosy dosiahli 9,12 milióna eur.

Nemal štadión, ale aj tak je najbohatší. Výnosy Slovana dosiahli cez deväť miliónov
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Ktorý slovenský futbalový klub je finančne najúspešnejší, aký podiel na ich výnosoch má predaj hráčov a komerčné príjmy a ako sú na tom tímy Fortuna ligy v porovnaní s okolitými krajinami? Odpovede na tieto otázky dáva historicky prvý ročník Futbalovej finančnej ligy.

Podľa rebríčka spoločnosti Deloitte, ktorý zostavila na základe údajov zo zverejnených účtovných závierok k 31. decembru 2017, sa najúspešnejším klubom z hľadiska výnosov stal ŠK Slovan Bratislava.

Jeho výnosy v sledovanom odbdobí dosiahli 9,12 milióna eur. Klub majiteľa Ivana Kmotríka je lídrom napriek tomu, že v sledovanej sezóne 2017/2018 pôsobil na štadióne Pasienky, kde dosahoval podpriemernú návštevnosť.

„Ide o prvý štruktúrovaný pohľad na príjmy klubov, čo vytvára predpoklady na porovnávanie sa medzi mužstvami, ako aj medzi ligovými súťažami v rámci Európskej únie,“ uviedol Vladimír Masár, prezident spoločnosti Deloitte.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.