Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 00:00

Prestup Hamšíka zarobí aj Slovanu

Právnik talianskeho SSC Neapol potvrdil, že Slovák sa definitívne sťahuje do čínskeho klubu Ta-lien I-fang. Z prestupovej sumy vyťažia aj naše kluby.

Prestup Hamšíka zarobí aj Slovanu
Zdroj: TASR

Takmer dva týždne trvajúca prestupová sága o odchode elitného slovenského futbalistu do Číny sa skončila. „Marek Hamšík je hráčom Ta-lien I-fang od stredy večera,“ uviedol pre taliansku rozhlasovú stanicu Radio Kiss Kiss právnik SSC Neapol Mattio Grassani. Denník Gazzetta Dello Sport informoval, že po dodatočných rokovaniach sa oba kluby zhodli na vyplatení prestupovej sumy 20 miliónov eur. Päť miliónov má prísť na účet Neapola ihneď a zvyšných 15 do roka. K administratívnej definitíve chýbalo už len to, aby obchod prešiel cez prestupový systém FIFA Transfer Matching System. Stať sa tak malo v priebehu včerajšieho, najneskôr dnešného dňa. Hamšíkov manažér Juraj Vengloš HN odkázal, že sa k celej transakcii nebude vyjadrovať, dokým nebude prestup po všetkých stránkach spečatený.

Desaťtisíce pre naše tímy
Okrem exotickej krajiny, kam Hamšík smeruje, či lukratívnej výške jeho platu je na prestupe zaujímavá tiež skutočnosť, že z obchodu medzi SSC Neapol a čínskym Ta-lien I-fang vyťažia aj dva futbalové kluby na Slovensku. Podľa pravidiel Medzinárodnej futbalovej federácie sú súčasťou zmeny dresu aj takzvané „solidarity payments“. To znamená, že z prestupovej sumy sa rozdelí päť per

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.