Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 00:00

Liga majstrov: vládnu tam najbohatší

V elitnej súťaži je minimum prekvapení. Vo vyraďovacej fáze sú na jednu výnimku všetky veľkokluby, ktoré majú najvyššie hodnoty mužstva.

Liga majstrov: vládnu tam najbohatší
Zdroj: TASR

Za peniaze si automaticky úspech nekúpite. Zvykne sa hovorievať, že sú iba jedným z mnohých nástrojov, ako sa dopracovať k cieľu. Táto sezóna najlukratívnejšej futbalovej súťaže sveta, Ligy majstrov, však ukazuje, že ekonomická sila klubov je dominantnejšia ako kedykoľvek predtým. Vyplýva to z najnovšej štúdie spoločnosti KPMG. Podľa nej sa medzi 16 klubov, ktoré aktuálne bojujú vo vyraďovacej časti, dostalo až 15 tímov, ktoré mali v rámci skupinovej fázy kádre s najvyššou hráčskou hodnotou. Za jediné prekvapenie z pohľadu osemfinalistov možno označiť len Ajax Amsterdam, ktorý postúpil na úkor bohatšieho Sportingu Lisabon. „Pravdepodobnosť prekvapení vo vyraďovacej časti Ligy majstrov je každý rok nižšia. Špičkové kluby z top 5 súťaží sa zvyšku Európy vzďaľujú,“ tvrdí Roman Krajniak, odborník na športový marketing. HN sa detailne pozreli na štyri kľúčové body, ktoré priniesla štúdia KPMG.

1. Hodnota kádrov
Zvyšujúce sa rozdiely v ekonomickej sile sú viditeľné aj na jednotlivých osemfinálových dvojiciach. Manchester City disponuje najvyššou hodnotou kádra 1,18 mil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.