Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 00:00

Vyplatiť dlhy z minulých sezón sa nepodarilo

Prečo sa hokejisti Slovana v sezóne trápili, ako sa zlé výsledky prejavili na príjmoch klubu a bude hrať klub v KHL aj v budúcej sezóne? Odpovede aj na tieto otázky sme hľadali u marketingového riaditeľa HC Slovan Bratislava Milana Vajdu.

Vyplatiť dlhy z minulých sezón sa nepodarilo

Jedným z cieľov klubu pre končiacu sa sezónu bola ekonomická stabilizácia a vyplatenie dlhov z minulých sezón. Podarilo sa tento zámer naplniť?
Žiaľ, nie. Ekonomická stabilizácia klubu bola v prevažnej miere podmienená vstupom nového partnera. Rokovania v tomto smere však ešte neboli ukončené. Klub dokázal z vlastných a marketingových zdrojov príjmov v zásade bez väčších problémov fungovať do Vianoc. Celkové oddlženie klubu pred ďalšou sezónou je jedným z kľúčových cieľov a úloh pri rokovaniach o vstupe nového partnera.

V porovnaní s minulými sa sezóna 2018/2019 vyznačovala aj výraznejším odlevom fanúšikov z tribún. Nakoľko sa nižšia návštevnosť prejavila v rozpočtovaných príjmoch klubu?
Priemerná návšteva na domácich zápasoch dosiahla 6 450 divákov. Z hľadiska celoeurópskeho priemeru, ako aj priemeru KHL, to nie je žiadna tragédia, stále je to nadpriemerná návštevnosť. Pre Slovan je to však najnižší priemer od roku 2012. Oproti vlaňajšku sme prišli o 1 150 divákov na zápas, v príjmoch je to pokles o 22 percent oproti vlaňajšej sezóne, ktorá taktiež nepatrila medzi najlepšie.


Prekvapilo vás to?
Divákom sa nemožno čudovať ani im nič zazlievať; mužstvo v sezóne ťahalo dve vyše desaťzápasové série prehier. Nikoho, a už vôbec nie fanúšika Slovana, baví prehrávať. Klub si musí opätovne získať ich stratenú dôveru. O tom, ako aj v Bratislave úspech tímu ovplyvňuje záujem fanúšikov, svedčí poznatok z konca roka: stačilo tesne vyhrať dva zápasy za sebou nad trápiacimi sa mužstvami (Torpedo, Neftechimik) a fanúšikovia za dva víkendové dni takmer vypredali nasledujúci zápas proti Jokeritu Helsinki.


HC Slovan má za sebou výsledkovo najhoršiu sezónu v KHL. Aké sú príčiny nev

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.