Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 00:00

Sezóna hanby. Slovan sa prepadol na dno KHL

Jediný slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy dnes končí suverénne najhoršiu sezónu od vstupu do súťaže v roku 2012.

Sezóna hanby. Slovan sa prepadol na dno KHL
Zdroj: TASR

Suverénne posledné miesto v Kontinentálnej hokejovej lige, najnižší počet získaných bodov, strelených aj inkasovaných gólov. Jediný slovenský účastník KHL HC Slovan Bratislava ukončí dnešným duelom na ľade HC Soči svoju siedmu sezónu v nadnárodnej súťaži. Tá bola v takmer všetkých dôležitých ukazovateľoch najhoršou od vstupu klubu do KHL v roku 2012. Slovan sa v nej nedokázal zbaviť dlhov z minulosti, záväzok voči mestu sa rovnako ako vlani šplhal až k hranici milióna eur. Neprišlo ani k ekonomickému obratu, ktorý by dostal Slovan späť do hry. Vedenie klubu v čele s Jurajom Širokým starším a mladším dokonca dostalo od vedenia zákaz od KHL podpisovať s hráčmi nové zmluvy. HN sa v štyroch bodoch pozreli na siedmu sezónu Slovana v KHL.

1. Rapídny odlev fanúšikov
Po znižovaní počtu záujemcov zo strany potenciálnych partnerov klubu na vstup do Slovana, čoraz menšiemu počtu kvalitných hokejistov, ktorí by chceli hrať KHL v Bratislave, prišlo v tomto ročníku aj k rapídnemu úbytku fanúšikov. Po prvýkrát v histórii klubu v súťaži nebol vypredaný žiadny duel HC Slovan v celej sezóne. Celkovo 31

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.