Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2019, 00:00

Ledecká si zvolila snoubord za Česko

Česká hviezda nebude štartovať na domácich pretekoch Svetového pohára v Špindlerovom Mlýne, pôjde do Švajčiarska.

Ledecká si zvolila snoubord za Česko
Zdroj: TASR

Obe už toho majú dosť. Sú unavené od lyží až po helmu. „Odpočinok mi veľmi pomôže. A potom si ľahnem niekam na pláž,“ uviedla líderka Svetového pohára Mikaela Shiffrinová. A Petra Vlhová sa vyjadrila podobne: „Sezóna je veľmi náročná. Pôjdem si niekam oddýchnuť, vypnúť. Teším sa na motorku, na loď a tak.“ Ale zatiaľ ešte nie. Najskôr sú na programe Krkonoše, až potom piesok a slnko. Od začiatku týždňa je jasné, že Svetový pohár sa 8. a 9. marca uskutoční bez hviezdy českého lyžovania a dvojnásobnej olympijskej víťazky Ester Ledeckej. Špecialistka na viacero zimných disciplín dala prednosť snoubordu a vo švajčiarskom Scuole si chce poistiť veľký krištáľový glóbus za triumf v paralelných disciplínach.

Zásah pre fanúšikov
Práve v lyžiarskom stredisku v Krkonošiach sa Ledecká naučila lyžovať. Jej neúčasť je o to prekvapujúcejšia, že preteky Svetového pohára sa vracajú do Česka po dlhých ôsmich rokoch. To,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.