Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2019, 12:57

Shiffrinová má definitívne veľký glóbus, o druhé miesto vo Svetovom pohári bojuje Vlhová

Shiffrinová má okrem veľkého glóbusu v tejto sezóne aj istotu zisku malého za slalom, ďalšie môže pridať v obrovskom slalome a super-G.

Mikaela Shiffrinová
Zdroj: Reuters

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová definitívne získala veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v alpskom Svetovom pohári 2018/2019.

Matematickú istotu jej dalo vyhlásenie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), ktorá pre agentúru AFP potvrdila, že zrušený sobotňajší super-G v ruskom stredisku Roza Chutor už nestihne v sezóne nahradiť.

​Tým pádom súťažia ženy už iba o 700 bodov, keďže do konca ročníka zostáva odjazdiť sedem pretekov. Shiffrinová má na čele celkového poradia SP náskok 719 bodov pred druhou Petrou Vlhovou a slovenská reprezentantka ju tak už nemôže dostihnúť. Američanka sa teší zo zisku tretieho veľkého glóbusu v rade.

Shiffrinová ako suverénka sezónky mala veľký glóbus už dávnejšie prakticky vo vrecku, Vlhová už nemala reálnu šancu ju ohroziť.

Obe pretekárky sa rozhodli v olympijskom stredisku v Roza Chutor, kde boli v sobotu a nedeľu na programe iba rýchlostné disciplíny, neštartovať, slovenská reprezentantka dala cez víkend prednosť Európskemu poháru v Jasnej. Shiffrinová má okrem veľkého glóbusu v tejto sezóne aj istotu zisku malého za slalom, ďalšie môže pridať v obrovskom slalome a super-G.

Ženy čakajú v tomto ročníku už len obrovský slalom a slalom v Špindlerovom Mlyne (8. a 9. marca) a na záver finálové preteky SP vo všetkých štyroch individuálnych disciplínach v Soldeu v Andorre.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.