Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2019, 00:00

Tenisový McEnroe 21. storočia zaútočil

Neposlušný chlapec tenisu Kyrgios oslavuje cenný titul. Sám však uznal: Potrebujem viac disciplíny.

Tenisový McEnroe 21. storočia zaútočil
Zdroj: Reuters

Na hlave sombrero, na tvári čertovský úsmev a v pravačke trofej. Príznačné kulisy: v mexickom Acapulcu vyvrcholilo týždenné tenisové westernové víťazstvo športového banditu. Či presnejšie nejakého Jesseho Jamesa v hre s raketou – pre jedného je zúfalý, pre druhého heroický, ale pre každého postava hodna pozornosti. „Azda som príkladom pre všetkých, ktorí zápasia s problémami a dostanú sa do bodu, z ktorého zdanlivo nevedie cesta preč,“ rozprával svojrázny austrálsky tenista. „Bol som fakt dole a netušil som, čo bude.“

O trápeniach neposlušného Austrálčana sa môžu vydať hrubé zozbierané spisy. Talent ako málokto, ale povaha rýdzo nešportová. Po jednom kroku dopredu nasledujú dva dozadu. Nikto veľmi nevie, čo s ním, tak sa prebíja bez trénera, je odkázaný len na svoju vrtošivú náturu. Aktuálne je 23-ročný Kyrgios v laufe. V Mexiku zdolal Rafaela Nadala (o tom ešte bude reč), Wawrinku, Isnera a vo finále nádejného tenisového vládcu budúcnosti Alexandera Zvereva. A to v Acapulcu zápasil s ľahkým zranením i s dosť ťažkou otravou jedlom. „Úžasné. Splnený sen. Zvlášť po súboji s niekým, proti ktorému som bol jasný outsider,“ žiaril po záverečnej výhre nad Zverevom. Bolo to ťaženie čisto kyrgiosovské.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.