Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 11:33

Hapal počíta v nominácii na kvalifikáciu aj s Hamšíkom, už však bez Škrtela

Vo výbere už chýbajú bývalý kapitán Martin Škrtel aj Adam Nemec a Tomáš Hubočan, ktorí sa rozhodli ukončiť reprezentačnú kariéru.

Hapal počíta v nominácii na kvalifikáciu aj s Hamšíkom, už však bez Škrtela
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Pavla Hapala na zápasy kvalifikácie EURO 2020 proti Maďarsku (21. marca o 20.45 h v Trnave) a vo Walese (24. marca o 15.00 SEČ v Cardiffe) figuruje aj stredopoliar Marek Hamšík.

Špílmacher národného tímu prestúpil vo februári po 12 rokoch z talianskeho SSC Neapol do čínskeho klubu Ta-lien I-fang.

Vo výbere už chýbajú bývalý kapitán Martin Škrtel aj Adam Nemec a Tomáš Hubočan, ktorí sa rozhodli ukončiť reprezentačnú kariéru.

Do 24-členného menoslovu sa zmestili dvaja hráči z Fortuna ligy, obranca Ľubomír Šatka z Dunajskej Stredy a krídelník Jaroslav Mihalík, ktorý hosťuje v Žiline z Cracovie Krakov. Nováčikovia sú obranca Michal Sipľak (Cracovia Krakov) a stredopoliar Martin Chrien (Santa Clara).

Zraz je na programe v nedeľu o 15.00 h v Šamoríne. Slováci majú ešte v E-skupine za súperov vicemajstrov sveta Chorvátov a Azerbajdžan.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na zápasy kvalifikácie EURO 2020 s Maďarskom (21. marca o 20.45 h v Trnave) a vo Walese (24. marca o 15.00 SEČ v Cardiffe):

brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Marek Rodák (Rotherham United)
obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Denis Vavro (FC Kodaň), Dávid Hancko (ACF Fiorentina), Michal Sipľak (Cracovia Krakov)
stredopoliari: Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (FC Parma), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Ta-lien I-fang), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Martin Chrien (Santa Clara), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha)
útočníci: Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta), Pavol Šafranko (Dundee United)

náhradníci:
brankári: Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava), Adam Jakubech (OSC Lille)
hráči do poľa: Erik Sabo (Hapoel Be'er Ševa), Boris Sekulič (Górnik Zabrze), Norbert Gyömbér (AC Perugia), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Huk (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Róbert Mazáň (FC Benátky), Roman Procházka, Erik Pačinda (obaja Viktoria Plzeň), Jakub Považanec (FK Jablonec), László Bénes (Holstein Kiel), Nikolas Špalek (Brescia Calcio), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk), Erik Jendrišek (FC Xanthi), Samuel Mráz (FC Crotone), Róbert Boženík (MŠK Žilina), Ľubomír Tupta (Hellas Verona)

program E-skupiny:
štvrtok 21. marca: Chorvátsko - Azerbajdžan (20.45), SLOVENSKO - Maďarsko (20.45)
nedeľa 24. marca: Wales - SLOVENSKO (15.00), Maďarsko - Chorvátsko (18.00)
sobota 8. júna: Chorvátsko - Wales (15.00), Azerbajdžan - Maďarsko (18.00)
utorok 11. júna: Azerbajdžan - SLOVENSKO (18.00), Maďarsko - Wales (20.45)
piatok 6. septembra: SLOVENSKO - Chorvátsko (20.45), Wales - Azerbajdžan (20.45)
pondelok 9. septembra: Azerbajdžan - Chorvátsko (18.00), Maďarsko - SLOVENSKO (20.45)
štvrtok 10. októbra: Chorvátsko - Maďarsko (20.45), SLOVENSKO - Wales (20.45)
nedeľa 13. októbra: Maďarsko - Azerbajdžan (18.00), Wales - Chorvátsko (20.45)
sobota 16. novembra: Azerbajdžan - Wales (18.00), Chorvátsko - SLOVENSKO (20.45)
utorok 19. novembra: SLOVENSKO - Azerbajdžan (20.45), Wales - Maďarsko (20.45)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.