Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 00:00

Bö nie je stroj. Je to človek

Mohol sa stať prvým biatlonistom histórie, ktorý získa šesť

Bö nie je stroj. Je to človek
Zdroj: Reuters

Bola to krutá irónia osudu. Johannes Bö už dva roky vyhlasuje, ako je odhodlaný ukončiť vládu Martina Fourcadeho vo Svetovom pohári a konečne mu zobrať veľký glóbus. Lenže v nedeľu, keď padli posledné teoretické prekážky a Bö sa definitívne stal celkovým víťazom Svetového pohára, sa z toho ani trochu nedokázal tešiť. Vlastne to ani nevedel. Stále bol na seba nahnevaný za zlyhanie, ktoré ho v závere stíhacích pretekov pripravilo v Östersunde o titul majstra sveta (MS je súčasťou Svetového pohára), keď mu oznámili: „Vyhrali ste Svetový pohár. Dnešné druhé miesto vám stačí.“


„A je to oficiálne? Hmm. To je vážne veľká vec,“ reagoval, hoci mimika jeho tváre akýmkoľvek euforickým myšlienkam neposkytla žiadny dôkaz.

Vzápätí priznal: „Mám dosť zmiešané pocity. Som, samozrejme, hrdý na glóbus, bol mojím dlhodobým cieľom, ale dnes ku mne prišiel v zlý deň.“ Prišiel v deň, keď Johannes Bö všetkým ukázal, že je len človek. Keď titulok nórskeho denníka Sunnmorsposten o jeho poslednú položku charakterizoval výrazom: „Totallkolaps.“ Keď si priviezol minútový náskok na záverečnú stojku, ale trikrát minul, a keď potom prechádzal cieľom „až“ druhý za Ukrajincom Pidručným, si odpľul. Na začiatku tohto šampionátu rezonovala v Östersunde otázka: „Stane sa Johannes Bö prvým biatlonistom histórie, ktorý získa na jediných m

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.