Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 00:00

Pražské giganty sa rekordne zadlžili

Dve najslávnejšie značky českého futbalu Sparta a Slavia Praha vykázali za minulé sezónu straty presahujúce miliardu korún.

Pražské giganty sa rekordne zadlžili
Zdroj: Reuters

Ich vzájomné zápasy bývajú vrcholom ligového ročníka. Aj výpočet úspechov a vybojovaných trofejí by bol siahodlhý. V hospodárení by si však oba české futbalové giganty zaslúžili čierny bod. Kombinovaná strata dvojice Sparta Praha – Slavia Praha sa totiž za minulú sezónu prehupla cez astronomickú hranicu jednej miliardy českých korún. Po tom, čo koncom vlaňajšieho roka zverejnila neradostné hospodárske výsledky Sparta, vystavila verejnosti svoje hospodárske vysvedčenie aj Slavia. A hoci „zošívaní“, ako znie prezývka Slavie, dosiahli o polovicu menšiu stratu ako konkurenti z Letnej, mínusová suma v hodnote 366 miliónov je aj tak obrovská.

Nevydarená cesta zahraničných posíl
Treba však tiež dodať, že práve v lete 2017 sa oba pražské veľkokluby rozhodli ísť cestou tzv. internacionalizácie. V praxi to znamenalo príchody drahých zahraničných akvizícií. Celý tento pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.