Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Rozpočet behu dostal tento rok tvrdé rany

Tradičné podujatie Devín – Bratislava sa pred 72. ročníkom muselo vyrovnať s odchodom hlavného sponzora aj nižšou dotáciou.

Rozpočet behu dostal tento rok tvrdé rany
Zdroj: TASR

Tisícky bežcov absolvovali včera popoludní tradičné športové podujatie, ktoré je s Bratislavou späté už mnoho dekád. Národný beh Devín – Bratislava napísal už svoju 72. kapitolu, no možno ešte rušnejšie ako na trati bolo tento rok v zákulisí. Záverečnú fázu príprav totiž sprevádzala neistota. Tú spôsobil najskôr odchod hlavného partnera podujatia, Slovenskej sporiteľne. Druhú nečakanú ranu dostali organizátori od ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Podujatie zastrešuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení. „Myslíme si, že Devín – Bratislava si zaslúži finančnú podporu od štátu. V každom prípade chceme minimálne udržať úroveň z predchádzajúcich ročníkov,“ uviedol na tlačovej besede pred včerajšou akciou riaditeľ pretekov Peter Vojtko.

Prekvapenie ministerstva
Zakrátko však organizátori verejnosť informovali, že dotácia bola podujatiu napokon predsa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.