Žilina opäť rozhodla v predĺžení

29.03.2006, 00:00
Hokejisti MsHK Žilina zdolali v treťom semifinálovom zápase T-Com extraligy HK Dynamax Nitra 3:2 po predĺžení a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy. O osude stretnutia rozhodol v predĺžení takisto ako v druhom dueli v Nitre presným zásahom Hreus. Žilina zvíťazila v play-off v nadstavenom čase už v šiestom stretnutí.

Úvod bol z oboch strán opatrný, prvú vážnejšiu šancu videli žilinskí diváci až v 8. minúte, keď pri presilovke mali šance Nitrania M. Kováčik a Kollár. Nitra otvorila skóre v druhej časti hry po strele M. Kováčika a teči Kolníka. Gól však museli potvrdiť arbitri až po konzultácii s videorozhodcom. Pre Kolníka to bol už 311. gól v extralige. Druhý gól Nitry mohol pridať v 33. minúte v oslabení Kollár, ale Lipovský bol pozorný. V 35. minúte trafil domáci Verčík žŕdku. Hosťom skvele vyšiel úvod poslednej tretiny, keď 56 sekúnd po začiatku Lipovský pustil za chrbát Kollárovu strelu od modrej čiary. V 46. minúte mohol Mihálik rozhodnúť, ale brankár Žiliny si napravil renomé. Vzápätí sa z gólu tešili domáci. Opatovský poslal v 49. minúte Verčíkovu vyrazenú strelu za Lakosila (1:2) a domáci aj s podporou publika výrazne ožili. V 55. minúte zastavila Kontšekovu strelu v presilovke Lakosilova lapačka, no o chvíľu nitriansky gólman podcenil odrazený puk spoza bránky a Král pri pravej žrdi vyrovnal na 2:2. Keďže vo zvyšnom čase normálneho hracieho času už gól nepadol, stretnutie dospelo do predĺženia. Hneď v úvodnej minúte mali hostia blízko ku gólu, ale Lipovský si s Kováčikovou strelou poradil. V 64. min. Lakosil neudržal Nádašdiho strelu a Hreus puk dotlačil do bránky -- 3:2. Semifinále dnes pokračuje štvrtým zápasom opäť na žilinskom ľade (od 17.00 hod.)
T-COM EXTRALIGA
Semifinále, tretí zápas: Žilina -- Nitra 3:2 (0:0, 0:1, 2:1 -- 1:0)
, góly: 49. Opatovský (Verčík), 56. V. Král (Dlouhý) -- 28. Ľ. Kolník (M. Kováčik), 41. Kollár, 64. Hreus (Špilár, Nádašdi)

08. máj 2024 22:43