Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 00:00

Saudské milióny majú prilákať elitu

Španielske futbalové veľkokluby majú odohrať viac súťažných duelov na Arabskom polostrove. A dostanú za to takmer 200 miliónov.

Saudské milióny majú prilákať elitu
Zdroj: Reuters

Kompas športového biznisu ukazuje za posledné dve dekády čoraz častejšie smerom na východ. Čínske miliardy, prípadne arabské petrodoláre, sú priveľkým lákadlom a prakticky žiadna športová značka si už dnes nedovolí tento región ignorovať. Najčerstvejším prípadom posilňujúceho sa vplyvu Ázie, respektíve arabského sveta je chystaná dohoda medzi Španielskou futbalovou federáciou (RFEF) a saudskoarabským kráľovstvom. Cieľom Španielov je nielen zvýšenie povedomie o tamojšom Superpohári na zahraničných trhoch, ale hlavne finančné zobchodovanie lukratívneho podujatia. Požadovaná suma od španielskej federácie je 30 miliónov eur za jeden ročník. Najbližšie k dohode s európskou protistranou majú byť práve Saudi. Avšak ani suma, ani lokalita ešte nie sú napevno určené. Daný je aspoň časový rámec. Najbližších šesť edícií Superpohára sa má odohrať mimo Španielska. To by znamenalo príjem dovedna 180 miliónov e

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.