Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

Slovenský hokej si chráni biznis. Podal päť žalôb

Viaceré spoločnosti môžu podľa SZĽH predajom nelicencovaných produktov porušovať zákon a pripravovať hokej o státisíce eur.

Slovenský hokej si chráni biznis. Podal päť žalôb
Zdroj: TASR

Už len štyri dni ostávajú do začiatku hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku. A čím bližšie je šampionát, tým častejšie vídať aktivitu firiem predávajúcich dresy, tričká, mikiny a ďalšie produkty s hokejovou tematikou. Snaha niektorých z nich zarobiť na vlne fanúšikovského záujmu sa nepozdáva Slovenskému zväzu ľadového hokeja. Podľa zistení HN podala federácia v tejto veci na firmy päť žalôb na ochranu proti nekalej súťaži a ochranu práv priemyselného vlastníctva. „Pokúšajú sa imitovať tovar určený na propagáciu slovenskej hokejovej reprezentácie,“ uviedol pre HN Marián Maholányi z advokátskej kancelárie LEGAL & CORP, ktorá zastupuje dcérsku spoločnosť zväzu – Marketing SZĽH. „Týmto konaním rôzne spoločnosti vytvárajú nebezpečenstvo zámeny tovarov,“ tvrdí Maholányi. Podľa neho je to možné vyhodnotiť aj ako snahu vytvoriť v očiach verejnosti mylný dojem asociácie so SZĽH a slovenskou hokejovou reprezentáciou.

Advokátska kancelária a ani zväz nechceli konkretizovať mená spoločností, ktorých sa žaloby týkajú. No podľa informácií HN ide o päticu firiem. HN oslovili všetky – no do uzávierky sa vyjadrili dve. „Nemáme vedomosť, že by naša spoločnosť využívala prostriedky nekalej súťaže alebo porušovala autorské práva tretích osôb,“ skonštatoval Ľubomír Bizub, konateľ eseročky 3b. Podobne argumentovalo aj výrobné družstvo A T A K.


Hokejový zväz sa k týmto krokom odhodlal kvôli tomu, že má vlastné logo a vlastné licencované výrobky. Podľa riaditeľa oddelenia marketingu SZĽH Vladimíra Jančeka prichádza hokej konaním spoločností, ktoré nevlastnia licenciu, každoročne o státisíce eur.

Podľa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.