TASR/František Iván

Tím USA vyhral nad Nemeckom, postúpil od štvrťfinále

19.05.2019, 19:58
Američania o svojom víťazstve rozhodli dvomi gólmi v tretej tretine.

Hokejisti USA zvíťazili v zápase A-skupiny MS nad Nemeckom 3:1. Američania si víťazstvom zabezpečili postup do štvrťfinále a skompletizovali postupujúcu štvoricu z košickej vetvy MS.

Tento výsledok zároveň znamená, že medzi osmičkou najlepších budú šiestykrát po sebe chýbať slovenskí hokejisti. Američania o svojom víťazstve rozhodli dvomi gólmi v tretej tretine.

Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Peter Stano. Nemci sa s košickou A-skupinou rozlúčia utorňajším zápasom s Fínskom (od 12.15), Američanov čaká v rovnaký deň od 20.15 zámorské derby s Kanadou.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

​Zápas sa začal viacerými príležitosťami na oboch stranách. Do vedenia však išli na radosť početnej skupiny slovenských fanúšikov Nemci, keď Tiffels zblízka prestrelil Schneidera - 1:0.

Už o necelé dve minúty však z typickej pozície presadil Van Riemsdyk, ktorý tečoval strelu Kellera - 1:1.

V druhej časti gól nepadol, keďže Eichel, Kane či Michaelis svoje nádejné šance nepremenili.

Američanov nasmeroval do štvrťfinále Larkin, ktorý v 51. minúte využil prihrávku Van Riemsdyka. Víťazstvo zámorského tímu potvrdil v 57. minúte Eichel, ktorý strelou bez prípravy využil presilovku.

01 - Modified: 2019-06-25 19:37:35 - Feat.: - Title: Šampionát zarobil sedem miliónov 02 - Modified: 2019-06-18 07:15:02 - Feat.: - Title: Prieskum MS v hokeji 2019: Ktorých sponzorov si Slováci najviac zapamätali? 03 - Modified: 2019-06-05 08:19:43 - Feat.: - Title: Majstrovstvá v hokeji v dátach: Ktoré družstvo strelilo najviac gólov? 04 - Modified: 2019-05-28 12:39:48 - Feat.: - Title: V dôležitých momentoch sa na striedačke spalo, kritizuje známy hokejový odborník 05 - Modified: 2019-05-28 10:32:01 - Feat.: - Title: V našej skupine nastala jedna zmena. Pozrite si, s kým budeme hrať o rok na MS
18. apríl 2024 02:08